- Acest subiect este gol.
Vezi 1 fir de răspunsuri
Vezi 1 fir de răspunsuri
N-AI GĂSIT RĂSPUNSUL PE CARE ÎL CĂUTAI?
Ca să nu-ți scape nimic, te putem anunța prin email când apare un răspuns nou.
Buna ziua! Am 2 ficusi microcarpia ginseng. Unul de 1 m, iar celălalt de 30 cm. Așa i-am achiziționat, însă in aproximativ o luna frunzele se pătează, se îngălbenesc si au căzut in proporție de 50%. Stau la lumina, udați la săptămâna, frunzele pulverizate cu apa. Am achiziționat de la Dvs Ortiva, Captan și DITHANE. Cum recomandați sa incep tratamentul? Mulțumesc
Buna ziua, se poate efectua un prim tratament cu Dithane (Dithane M 45, 20 g ), 20 g/10 l apa, iar la 5-7 zile, Captan (Captan 80 WDG, 25 g), 15 g/10 l apa. Urmariti-le evolutia o perioada, in urma acestor doua tratamente. Pentru a-i ajuta sa treaca peste stresul suferit este indicat sa aplicati prin udare la radacina un ingrasamant special precum Biplantol Vital (Biplantol Vital NT, 250 ml), se dilueaza 2 ml/ 1 l apa. De asemenea, acordati mare atentie conditiilor de ingrijire. Mai multe informatii sunt prezentate aici: Stafturi, ingrijire, cultivare, Ficus si Bonsai, informatii si sfaturi de ingrijire.
Ce spun clientii:Citește mai multe reviewuriAm o parere excelenta despre acest site. Sunt acum la a doua comanda, gasesc cam tot ce am nevoie, la preturi bune. Ce mi-a placut a fost ca prima comanda a fost trimisa a doua zi, desi comandasem produsele pe la pranz. Cu stima, Andrei. Postat de Andrei ”
As recomanda, si am recomandat site-ul www.botanistii.ro datorita informatiilor furnizate si a rapiditatii in procesarea comenzilor. Postat de Cristian ”
Am găsit toate produsele necesare în schema mea de tratament, la preț foarte avantajos. Livrarea și relația impecabile. Mulțumiri! Postat de Filoti ”
Suntem mulțumiți cu podusele comandate, am primit repede (nici nu gândeam)...Mai revenim cu alte comeni...Cu mulțumire..Kiraly Eva Postat de Eva ”
Suntem multumiti atat de serviciul prestat de firma de curierat cat si de eficienta produselor achizitionate., pe care deja le-am utilizat . Apelam oricand, in caz de nevoie, la serviciile si produsele magazinului dvs. Cu stima, Szabo Berta Postat de Berta ”
|
Contact: |
Pentru că știm cât ești de ocupat, ne dorim să îți trimitem doar informațiile care te interesează.