• Acest subiect are 2 răspunsuri, 2 voci și a fost actualizat ultima dată 7 august 2020 la 14:35 de Filip Carina.
Vezi 2 fire de răspunsuri
Vezi 2 fire de răspunsuri

N-AI GĂSIT RĂSPUNSUL PE CARE ÎL CĂUTAI?
Ca să nu-ți scape nimic, te putem anunța prin email când apare un răspuns nou.
ANUNȚĂ-MĂ

Te ținem la curent

Pe ce adresă de email dorești să te anunțăm când apare un răspuns nou?
Informația ta:

Imagine
Adaugă fotografii
Acestea ne ajută să identificăm mai ușor problema
Mărimea maximă a documentului este 20 Mocd.

Anulare

Discuții pe teme similare

• Rares
    31 mai 2021
    Am un agris si anul trecut a avut cateva fructe afectate insa anul acesta se pare ca toata planta e afectata. Toate fructele sunt acoperite de un fel de mucegai. Cateva frunze au si ceva praf alb pe ele. Iar acel mucegai maroniu se afla si pe unele tulpini. Va rog sa imi spuneti ce boala are, cum il tratez si daca fructele de anul acesta le mai tin sau sa le rup?
    0
    1
    Rodica
    26 mai 2021
    Am făcut 3 tratamente cu Topas 8ml/10 l apa cu interval de 7 zile
    0
    4
    Cosgarea Aura
    15 iunie 2020
    Buna ziua. Am cateva tufe de agrise,mai multe soiuri....atat tufele cat si fructele arata foarte bine...dar fructele nu ajung sa se coaca...se fac maronii,sunt foarte acre si cad....ma puteti ajuta cu un sfat?? Multumesc
    2
    1
    Cosmin
    12 iunie 2019
    Bună ziua, Am observat târziu că agrișul este ronțăit cu poftă de ceva omidă (sper că se observă în prima poză). Are o culoare foarte apropiată de culoarea frunzelor. Vă rog să mă ajutați să salvez arbustul. De asemenea, dacă îmi puteți spune cum as putea face să preîntâmpin atacul acesta pe viitor. Mulțumesc mult!
    0
    2
    Victor
    11 mai 2018
    Buna ziua, am observat la agres ca toate virfurile sunt atacate de fainare si frunctele capata o crusta maronie pe ele. Ce tratament asa putea face pentru el? Multumesc
    2
    1